Відділ освіти Тульчинської районної державної адміністрації

Безсмертний дотик до душі…

«Поезія – це свято, як любов. О, то не є розмовка побутова! - зазначала Ліна Костенко і додавала: - А поети – то лиш інструмент, в якому плачуть сни мого народу». 

3 березня на базі Заозерненської ЗШ І-ІІІ ст. (директор Невеселюк Л.В.), у Міжнародний день письменника, поети літературно-мистецького об’єднання «Оберіг», а саме, Ю.Хмелевський - голова об’єднання, С.Чепернатий - начальник відділу освіти, Л.Маслова, М.Ясакова, зустрілися із учнями Кинашівської ЗШ І-ІІІ ст., Холодівської ЗШ І-ІІ ст., Михайлівської ЗШ І-ІІ ст. Не оминула увагою цей захід і сільський голова с.Заозерне  І.Басараб.

Поети ділилися своїми новими віршами, розкривали майстерню творення священного дива – слова, перевтілювалися у своїх героїв. Багато поезій було на патріотичну тематику, бо болюча ця тема, адже там, на Сході України, йде війна за нашу свободу, незалежність.

 «Підібгала душа білі крила і не знає, кого ще молить. Бо пекуча сльоза підкорила: за державу Вкраїнську болить»,  - читав С.Чепернатий. А Лія Юзько, юна поетеса Заозерненської ЗШ І-ІІІ ст., вторила йому: «Дарувала небо зоряне, обіймаючи ночами, віддавала серце зболене й душу, змучену смертями». Але яке ж життя без кохання: тому С.Чепернатий зачитав вірші про кохання. 

Ю.Хмелевський виніс на суд глядачів свою нову казку, яку він надіслав на німецько-український дитячий літературний конкурс. Ця казка –мікс українських народних  та відомих оповідок братів Грімм. 

М.Ясакова не оминула тему рідної мови. Її поезія – гордість за нашу мову і водночас біль, що так і не зрозуміли всі, «живущі в Україні», зокрема, високі державні мужі, що зникне мова – не буде нас як нації. 

Л.Маслова у представлених поезіях торкнулася теми Другої світової війни та провела паралелі із сьогоденням.

Л.Невеселюк та Н.Юзько, вчитель початкових класів, теж члени «Оберегу», презентували свою лірику. Зокрема, Л.Невеселюк проспівала, складений нею та поставлений на музику, гімн Заозерненської ЗШ І-ІІІ ст.

 Присутні замилувалися співом Д.Гречко, учителя музики, та її вихованців – Ольги Гречко та Лії Юзько. 

Цікавою родзинкою свята стала вистава «Наймичка» за мотивами твору Т.Шевченка, представлена учнями Кинашівської ЗШ І-ІІІ ст. (вчитель С.Нога). Молоді актори зуміли відтворити епоху 200-літньої давнини та майстерно перевтілилися у героїв поеми.

Незвичайне віншування зі святом  отримали всі присутні від учнів Заозерненської ЗШ І-ІІІ ст. Це був смачний смаколик з написом: «З Днем рідної мови».

Приємно відзначити, що місцева влада працює у тісному зв’язку зі школою, знає її проблеми, допомагає та підтримує.
 « повернутися до списку новин