Відділ освіти Тульчинської районної державної адміністрації

Навчаючись – навчаю

Хочеш бути успішним, затребуваним, треба постійно навчатися, зокрема, це стосується вчителя. Адже світ розвивається шаленими темпами, а вчителю треба не тільки не відстати, а й бути обізнаним не тільки у своїй професійній царині, оскільки від цього залежить, чи повірить тобі учень, чи довіриться, чи захоче вчитися. 

19 лютого відбувся семінар-тренінг учителів української мови та літератури Тульчинської та Шпиківської ОТГ,  району спільно з вчителями шкіл м.Могилева-Подільського. 

Сприяли проведенню семінару відділ освіти, молоді та спорту Тульчинської ОТГ (начальник Митрицан М.М.), відділ освіти, молоді і спорту Тульчинської РДА (начальник Чепернатий С.В.), управління освіти Могилів-Подільської міськради (начальник Коновалов В.Ф.). Гостинно прийняла учасників семінару Тульчинська ЗШ І-ІІІ ст.№1 (директор Третяк І.Г.). 

Учні 10-Б класу (вчитель Соловей Н.З.) привітали учителів виступом-представленням свого бачення імпресіонізму за новелою М.Коцюбинського «Intermezzo». 

Учасники семінару розпочали роботу над інтерактивною газетою, приуроченою до Міжнародного дня рідної мови. Це досвід роботи вчителя початкових класів Дудник С.А. (Тульчинська ЗШ І-ІІІ ст.№1). Така газета не просто стіннівка, тому що її творять самі учні, виконуючи певні завдання та нотуючи зразу ж на уроці невеликі тези. 

Пізнавальним, оригінальним, креативним став майстер-клас вчителя Волобуєвої О.А. (м.Могилів-Подільський), яка презентувала власний досвід роботи вчителя-словесника у підготовці учнів до складання ЗНО з використанням флеш-карт, хмарок слів, алгоритмів визначення того чи іншого поняття, прийомів з ейдетики, мнемотехніки тощо. 

Методист управління освіти Могилів-Подільської міськради Кізлевич О.В. представила свої напрацювання, які допомагають учням підготувати власне висловлювання на ЗНО. Погодьтеся, частині школярів важко написати твір, оскільки мало читають, віддають перевагу комп’ютерним технологіям. А висловлювання треба ж творити. Тому творчу лабораторію написання твору розкрила Оксана Віталіївна та презентувала мініпосібник з основними порадами, прийомами, як зацікавити учня писати, як навчити висловлювати думки правильно. 

Кордонська А.В. (м. Могилів-Подільський) запропонувала на розгляд учителям свої методи, прийоми з теми «Ефективні форми та методи підготовки до ЗНО з української літератури в умовах електронного освітнього середовища», який був досить змістовний, насичений, доступний. А саме, створення буктрейлерів, сторінки письменника у соцмережах, кроссенсів, використання QR-кодів тощо. 

Усе залежить від бажання педагога, його творчої ініціативи, форм і методів роботи, а результат – успішна реалізація учнів у житті! У цьому ще раз переконалися учасники семінару. 

Гості відвідали оновлений музей-квартиру М.Леонтовича, де завдяки науковим працівникам музею Лукашенко С.І., Луценко Г.В. та ансамблю вихованок Кобцевої Г.Ю. було відтворено атмосферу музики та творчості М.Леонтовича. 

Незабутньою стала екскурсія проведена краєзнавцем Вігуржинським В.О. про події 200-літньої давнини – історія м.Тульчина та життя С.Потоцького. « повернутися до списку новин