Відділ освіти Тульчинської районної державної адміністрації

21 лютого 2018р. - Міжнародний день рідної мови

21 лютого 2018р. світ відзначає Міжнародний день рідної мови, встановлений ЮНЕСКО з метою захисту мовної та культурної багатоманітності. Учні шкіл району теж долучилися до святкування. У кожному навчальному закладі пройшли урочистості, зокрема всі учні 5-11 класів долучилися до написання Диктанту єдності, який у цей день писала вся Україна.

 На уроках учителі розповідали про історію свята. На жаль, воно має трагічний початок. Саме в цей день у далекому 1952р. у Бангладеші пакистанська влада жорстоко придушила мітингувальників-студентів ,які висловили протест проти урядової заборони на використання в країні своєї рідної мови – бенгальської.

Також на уроках розповідали про  те, що близько половині мов із понад шести тисяч загрожує зникнення, про унікальні особливості української мови. Учителі української мови та літератури закликали розмовляти рідною мовою, любити, пропагувати її, працювати над своїм мовним рівнем володіння. Крім цього, у ЗНЗ пройшли святкові музично-мовно-літературні заходи, на яких звучало ніжне, трепетне, зворушливе і водночас гнівне, тривожне, сміливе українське слово. У початкових класах усіх міських шкіл відбувся флешмоб «Тобі, рідне слово», «Ти наче диво калинове», « Калинове намисто». Учасники флешмобу подарували рідній мові вінок, сплетений з любові, чарівної пісні, неповторного світу українського фольклору. « повернутися до списку новин