Відділ освіти Тульчинської районної державної адміністрації

Зарічненська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів

Кожна школа – це своєрідна планета, яка перебуває у постійному русі, трудиться і живе своїми законами, традиціями і проблемами.

Такою є і наша рідна Alma mater, яка має давню яскраву історію – їй 127 роки!

У 1890 році в с.Кобилівка була відкрита церковно-прихідська школа, у якій навчалися 3 роки. У класах було від 15 до 25 учнів.

У 1896 році організовано школу для дівчаток, де навчалися 1 рік, учителем був священник Отроковський.

Пізніше відкрито Міністерську школу на 4 класи. Ці заклади працювали до 1922 року.

Директорами були Трач І.С. (1938 – 1940р.), Поліщук К.С. (1940 – 1941р.), Міх Ф.Г. (1941 – 1947р.), Молоченко І.Я. (1947-1966р.).

У 1966 році школу очолив Радуда Г.В., і працював директором до 1996 року.

З 1996 року і по даний час директором закладу є Мельник Н.Я.

Зарічненська земля зростила чимало талановитих, щедрих душею і багатих знаннями людей. Як ластівки розлетілися вони з батьківського гнізда в усі куточки країни, щоб далі вершити добрі справи в ім’я людини, в ім’я прекрасного сьогодення і майбутнього.

Всього випускників школи - 1861 учень

з них закінчили з відзнакою -193 учні

Серед випускників школи:

Мазуркевич О.Р. – доктор педагогічних наук, професор;

Поколюк Г.П. – доцент Житомирського сг університету;

Кішик Л.О. – старший науковий працівник.

Творчий та працелюбний колектив доклав багато зусиль, щоби школа стала родиною любові для її вихованців, і випускники полюбляють повертатися до своїх наставників – педагогів за мудрою порадою і звичайним добрим словом.

Директор школи: Мельник Ніна Яківна

Педагогічний колектив нараховує 15 учителів  

Учнівський колектив – 82учні

Зарічненська ЗШ І-ІІ ст. утвердилася як школа, в якій працює  згуртований колектив педагогів. Він користується повагою батьків та учнів, бо поєднує у собі любов до справи і до дітей.

Сьогодні педагогічний колектив працює над оновленням змісту навчально – виховної роботи.

Вже стало доброю традицією проводити предметні тижні з біології, географії, математики, зарубіжної літератури української мови та літератури, історії, тощо, різноманітні конкурси, олімпіади, зустрічі з цікавими людьми, вечори, свята.

Учні школи систематично беруть участь у районних предметних олімпіадах, конкурсах, змаганнях і займають призові місця.

Діти охоплені позашкільною гуртковою роботою. У школі діють гуртки: вокального співу (керівник Радуда Т.І.), волейбольна секція (керівник Мельник С.Д.)., ландшафтного дизайну (Керівник Мельник І.І.). Також окремі діти відвідують гуртки РБДЮ, художню студію м.Тульчина.

Успішне виконання складних завдань, поставлених перед освітянами, в значній мірі залежить від майстерності вчителя та рівня організації методичної роботи з педагогічними кадрами у школі.

Саме вирішенню цього завдання дирекція закладу надає особливого значення.

Педагогічний колектив працює над єдиною науково – методичною темою, яка розрахована на 2015 - 2020 роки «Від інноваційних технологій через педагогічну майстерність вчителя до формування громадянина - патріота, інтелектуала, особистості»

Методична робота в школі побудована на діагностичній основі, яка дає можливість глибоко проаналізувати рівень підготовки вчителів, виявити зерна передового педагогічного досвіду.

Педагогічний колектив вважає, що робота з батьками є найпотрібніша і найважливіша у вихованні школярів. 

Класні керівники надають батькам багато корисних порад, звертають увагу на необхідність дотримання єдиних вимог до дітей усіма членами родини.

Демократизація управління школою знаходить свою практичну реалізацію через розвиток і вдосконалення учнівського самоврядування.

Його структура визначається безпосереднім активом школи, педагогом-організатором Мельник І.І. Вся робота в школі ведеться з урахуванням вікових, фізіологічних та психологічних особливостей дитини.

В школі діє дитяче громадське об'єднання "Країна калинова". Учнівське врядування в школі представлене президентсько - парламентською республікою "Нове покоління"  

В центрі діяльності педагогічного колективу – формування повноцінної особистості учня, який високо цінує свою національну, громадянську і особисту гідність і честь; реалізація нових підходів у навчально-виховному процесі, виховання гармонійно розвиненої людини.

Пріоритетним напрямом виховної роботи колективу є національно-патріотичний. Мета його: формування національної свідомості, національного характеру школярів, збереження історичної пам’яті та національних традицій народу, привернення уваги до життєвих проблем ветеранів.

У школі створені і діють три музеї: музей історії села, кімната бойової слави та музей історії хліба.

Виховувати свідомого громадянина України допомагає музей історії села, оформлений руками колишнього директора школи Радуди Г.В., вчителів та учнів. У музеї зібрано реманент, предмети побуту, що є свідками важкої праці наших земляків. Експозиції музею знайомлять учнів із землеробством – найдавнішою і провідною галуззю господарства України, із звичаями і обрядами, пов’язаними з обробітком землі, посівом, доглядом за культурами та збиранням врожаю; з побутом та їжею селян; з соціально-економічним розвитком села упродовж ХХ століття.

У кімнаті бойової слави зібрано матеріали про наших односельчан – учасників бойових дій часів ІІ Світової війни, воїнів – інтернаціоналістів учасників АТО.

Значна частина музею висвітлює життєвий шлях та подвиг нашого земляка, Героя Радянського Союзу – Пилипа Яковича Бондарчука, ім′я якого присвоєно школі у 2010р.

У школі створено картинну галерею місцевого художника – аматора Радуди Г.В. Його картини зачаровують красою мальовничих краєвидів рідного села, що вдивляються в обличчя відвідувачів з його полотен.

Всі ці заходи допомагають виховувати в учнів почуття патріотизму, національної самосвідомості, шани і поваги до людей старшого покоління.

Наш заклад розміщений на ділянці 2,5 га.  

 На території школи розміщені:

  • спортивний майданчик та гімнастичні споруди
  • географічний майданчик
  • зелений клас
  • музей історії хліба
  • дитячий майданчик для учнів молодших класів

Територія нашої школи привертає особливу увагу гостей та відвідувачів, адже прикрашена ландшафтними композиціями

Адреса: вул. Бондарчука, 1

     с. Зарічне, Тульчинський район, Вінницька область

Телефон: (04335)49-4-85

E-mail: http://Zari4neschool@ukr.net

Сайт: http://zarischool.at.ua